Evden Eve Nakliyat


Günümüz sektörel iş olanakları ele alındığında; şimdi ve gelecekteki sektörel faaliyetini kaybetmeyen tek iş, taşımacılıktır. Taşımacılık yalnızca bir materyali bir noktadan öbür noktaya taşımakla sınırlı değil, aynı zamanda birebir müşteri etkileşimi ile büyük bir kısıma yayılma eğilimidir.
Kurumsal bütün işlemler için çoğu kuruluş; mevcut imkanlarını göz önünde bulundurarak bir strateji yapmamakta, taşımacılık işlerini yapan bir firma ile iş sözleşmesi yapmaktadır. Bunun altında yatan temel sebep ise; işlerini kurumsal olarak yöneten müşterilerin, taşımacılık işlerini de fizibilite bir şekilde yürütebilmesi için nakliyat şirketlerini benimsemesidir.
Müşteri Kitlesinin Önemi
Taşımacılık firmaları için en tek iş anlaşması, evden eve nakliyat hizmetidir. Çünkü istatistiklere göre Türkiye’nin dört bir yanında günlük olarak, on binlerce insan taşınmaktadır. Evden eve nakliye, günlük olarak bu kadar fazla işlem gördüğü için, sektör içerisinde çokça firma olmasına şaşırmamak gerek.
“ Peki, her inceleyin şirket güvenli mi? Her taşımacılık şirketi inceleyin aynı kalite standardında hizmet sunar mı? “
Bir nakliye şirketi kalite standartları çerçevesinde evden eve nakliye hizmeti verebilmesi için gerekli en temel şart, deneyimdir. Bir şirketin sektör içerisinde edindiği tecrübe ve de biriktirdiği deneyim, o şirketin müşteri kitlesi açısından birincil önemi olmaktadır. Durumu biraz daha detaylı olarak ifade etmek gerekirse; taşımacılık ilk çağdan bugüne kadar insan hayatının vazgeçilmez bir bütünü olmuştur. Zamanla değişen ve gelişen taşımacılık anlayışı bir müddet sonra müşteri kitlesi oluşturmuş, bu işin yegane kalitesini belirlemiştir.
Taşımacılık İşinde Yegane Şartlar
En temelinden örneklendirmek gerekirse evden eve nakliye hizmetinde bile, müşteri daima iş akışının merkezine konmalı ve birlikte hareket edilmelidir. İş döngüsünün her aşamasında bilinçli şekilde raporlama yapılarak müşteri ile daima iletişim kurulmalıdır. Markalar arası rekabet oluşturmak adına olduğundan pahalı veyahut daha ucuz hizmet sunmak marka etiğine ters düşmektedir. Bu sebeple taşımacılık işinde alt ve üst ücretler mevcuttur. inceleyin Ne müşteri ne şirket, hiçbir şekilde ticari kayba uğramamalı veya fazla kazanç elde etmemelidir.
Sizin için en iyi nakliye firmasının hangisi olduğuna karar vermekte zorlanıyorsanız tek yapmanız gereken: seçenekler arasındaki şirketleri marka/fiyat filtresine tabii tutmak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *